cloud

Uzm. Dr. Rukiye Çolak Sivri

Bulut

Uzm. Dr. Rukiye Çolak Sivri

1987 yılında İzmir’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi yüksek dereceyle İzmir’de tamamladım. Tıp eğitimimi DEÜ Tıp Fakültesinde aldım ve 2011 yılında Tıp Doktoru ünvanını kazandım. Çocuk ve ergen psikiyatrisi eğitimimi NEÜ Meram Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında tamamladım.

2013 yılında Amerika’daki  Yale University School of Medicine Child Study Center’da,  Tourette's/OCD Clinic’te,  Developmental & Behavioral Pediatrics’de  farklı çocuk ve ergen psikiyatri olgularıyla çalıştım. Yale Neurogenetics Laboratories’de otizm araştırmalarıyla ilgili çalışmalara katıldım.

2017-2020 yılları arasında S.B.Ü Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıklarında uzman doktor olarak görev yaptım.

2019 yılında popüler bilim dergisi Tubitak Bilim Genç’in yayın danışma kurulunda görev aldım ve aynı dergide psikiyatri ve çocuk psikiyatri alanlarında birçok farklı popüler bilim yazısı yazdım.

2020 yılından beri mesleğimi daha uygun şartlarda ve sürelerde yapabilmek için özel muayenehanemde hizmet vermeye başladım.

Uluslararası Katılımlı Konya Otizm Günleri (2013), 24. Ulusal Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kongresi (2014), Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları Çalıştayı (2016) düzenleme kurulunda görev aldım.

25 ‘in üzerinde yüksek impakt faktörlü uluslararası dergilerde yayınlanmış makale ve poster/sözel bildirim mevcuttur. Bu çalışmalara yapılmış 30’u aşkın atıf bulunmaktadır.  2 kitap bölümü yazarlığı ve 1 kitap bölümü çevirmenliğini yaptım. Birçok kongreye ve eğitim toplantısına panelist olarak katıldım.

Türkiye Çocuk ve Gençlik Psikiyatrisi Derneği, Türkiye Psikiyatri Derneği ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği ve Ankara Tabip Odası üyesiyim.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Dinamik Yönelimli Psikoterapi, Oyun Terapisi, Aile Temelli Tedavi, Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Temelli Stres Azaltma eğitimleri aldım. Genel tedavi yaklaşımı olarak çeşitli psikoterapi yöntemlerini ve anne baba eğitimlerini ve gerekli durumlarda ilaç tedavilerini kullanmaktayım.

Hobi olarak keman çalmaktayım. Evli, Bilge ve Musa Mert’in annesiyim.

Vizyon ve Misyon

  • img

    Misyon

    Yarınların yetişkinleri olacak, bebek, çocuk ve ergenlerin, sosyal , duygusal ve psikolojik açıdan sağlıklı olması için katkıda bulunmak.

  • img

    Vizyon

    Tıbbi etik ve bilimsel ilkeleri temel odak noktamız edinip, çağdaş tedavi yöntemlerini kullanarak çocuklara ve ailelere yardımcı olmak.

whatsapp Telefon